Harika derbi oldu!

Categories: Genel
Tags: No Tags
Comments: No Comments
Published on: 25 Ekim 2013

Herşeyi ile harika bir derbi izledik.
Koreografileri, tribün şovları ve taraftarların coşkuları güzeldi.
Mücadele seviyesi ve estetik hareketleri keyifliydi.
Pozisyon zenginliği ve karşılıklı atılan 4 gol doyurucuydu.

Sahada mücadele eden futbolcu kardeşlerimizi kutluyorum. Bizlere güzel bir maç izlettirdiler. Özellikle ilk yarı çok dengeli geçti. Adanaspor attı, Adana Demirspor cevap verdi. Birbirlerine fazlaca bir üstünlük kuramadan, devre berabere bitti.

İkinci yarı yine karşılıklı ataklar vardı. Fakat insiyatif biraz daha Adana Demirspor’daydı. Bu yarıda daha net pozisyonlara giren Adana Demirspor, nitekim 79. dakikada Rostand’la öne geçti. Adanaspor bu gole 83. dakikada Ergin’le cevap verdi. Ve maç dostça berabere bitti.

Adanaspor’da Levent hocanın takıma bir hava getirdiği kesin. Oyun içerisinde satranç oynar gibi oynamasına da alkış.. Ama Fabiano hamlesini anlamakta zorluk çektim.
Veli’nin Adanaspor savunmasına ciddi bir direnç getirdiğini düşünüyorum. İlkem’in de eski formuna yakın oynadığını söyleyebilirim. Rahman ve Samican  tam bir asker gibi oynadılar. Tihago ve Ergin zaman zaman hem oyuna hem skora katkı koydular.
Ama Talha müthiş oynadı, parlak günlerine dönüyor gibi.

Gelelim Adana Demirspor‘a;
Adana Demirspor’un kötü oynadığını düşünmüyorum. Etkili oldukları birçok bölüm var. Yücel İldiz hocanın takımını iyi hazırladığını düşünüyorum. Sanırım Rostand ve Mehmet Eren gibi diğer oyuncular da form grafiklerini yükseltirlerse Adana Demirspor tırmanışa geçecektir. Zaman zaman Adanaspor’a zor anlarda yaşattılar. Özellikle Kaptan Efe İnanç’ı kutluyorum, takip edilmesi gereken bir profesyonel. Her yerde O vardı, inanılmaz koştu.
Mehmet Eren de geldiğinden beri en iyi maçını oynadı, oyundan çıkmamalıydı. Erçağ, Keremcan, Burak ve Rajnoh da iyi gözüken oyunculardı.

Bir Adana derbisi, Adana ismine yakışan şekilde centilmence oynandı ve bitti..

Bir Cevap Yazın

Welcome , today is Cuma, 22 Kasım 2019